„Kasza na stół, na zdrowie, na co dzień”

O kampanii

„Lubię kaszę – kasza na stół, na zdrowie, na co dzień” to ogólnopolska kampania, która ma zachęcić Polki i Polaków do spożywania kaszy i wprowadzenia jej na stałe do codziennej diety dla całej rodziny.

Przyczyny kampanii

Produkty zbożowe, zaraz za warzywami i owocami, stanowią ważny element piramidy żywienia, ale paradoksalnie wiele osób, będących na diecie, w pierwszej kolejności rezygnuje z pieczywa, mąk i kasz. Powinnśmy spożywać 5-6 porcji produktów zbożowych dziennie. Niestety jednak są pomijane w codziennym żywieniu na rzecz produktów wysokobiałkowych.

 

 

W kampanii informujemy o walorach zdrowotnych, smakowych, a także kulinarnych kaszy. Chcemy też zmienić jej wizerunek i obalić skojarzenia z nudnymi i trudnymi w przygotowaniu daniami. Prezentując nowoczesne oblicze kaszy i możliwości, jakie stwarza w dzisiejszej kuchni, pragniemy podpowiedzieć, jak wprowadzić ją do codziennych posiłków.

 

Organizator kampanii

Organizatorem działań, sfinansowanych ze środków Funduszu Promocji Ziarna Zbóż i Przetworów Zbożowych, jest Federacja Branżowych Związków Producentów Rolnych.